World of Goo

World of Goo Demo 1.2

Witaj w świecie pełnym ... zabawy!

Zalety

  • Kultowa gra wreszcie na Android!
  • Ciekawy pomysł
  • Wymaga myślenia

Wady

  • Brak polskich znaków!

Bardzo dobry
8

World of Goo to znakomita gra logiczna. Wyróżnia się wykorzystaniem praw fizyki w rozgrywce oraz niecodziennymi bohaterami, którymi są ... gluty. Jeśli lubisz niebanalne gry wymagające główkowania, to World of Goo na pewno Ci się spodoba!

World of Goo: z czym to się je?

W World of Goo gracz ma za zadanie tworzyć budowle z przypominającej ropę, oleistej mazi. Do dyspozycji ma ograniczoną liczbę czarnych kulek, które są łącznikami i spoiwem konstrukcji. Czasem trzeba zbudować most nad przełęczą, a innym razem wysoką na kilka metrów wieżę. Najważniejsze jednak, żeby trzymać się zasad fizyki (a konkretnie prawa ciążenia) i dobrze zaplanować konstrukcję. Inaczej wszystkie nasze gluty i szlam znajdą się na ziemi...

Grafika World of Goo przedstawia się dosyć ładnie, chociaż można się spodziewać czegoś lepszego od tak znanego tytułu. Oprawa dźwiękowa świetnie wpisuje się w luźną, a nawet rubaszną tematykę aplikacji. Wszystko tworzy zgraną całość.

Poziom trudności World of Goo jest zwiększany stopniowo, dzięki czemu niepotrzebny jest tutorial. W razie kłopotów mamy do dyspozycji podpowiedź, która pomoże w przejściu etapu. Ukończenie każdego z nich sprawia całkiem sporo satysfakcji, szczególnie, że każdy level jest inny od poprzedniego.

World of Goo to świetna gra, której największą wadą jest brak polskich liter w tłumaczeniu. Przez to gra wygląda na niedokończoną i niedopracowaną. To jednak tylko pozory - nie licząc błędów przy przekładzie na nasz język, gra broni się sama !

World of Goo

Download

World of Goo Demo 1.2

Opinie użytkowników o World of Goo